Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

Juniorki Starsze „siódme” w Małopolsce

• autor: katarzyna7, 2014-01-25 17:06

18.01 Drużyna dziewczyn U19 zajęła w turnieju w Łącku 7 miejsce. Turniej o halowe mistrzostwo Małopolski U19 miał wyłonić najlepszą drużynę juniorek starszych a nasz zespół liczył bardzo na sukces w tym turnieju. Dziewczyny walczyły dzielnie, jednak doświadczenie wzięło górę i nasza młoda drużyna ostatecznie nie osiągnęła swojego planu, którym było wyjście z grupy eliminacyjnej.

W pierwszym meczu z AP Progres dziewczyny zaczęły ostrożnie ale z minuty na minutę zdobywały przewagę i bramka wisiała w powietrzu. Gdy wszystko wskazywało na to, że nasze dziewczyny wreszcie zdobędą prowadzenie, jedyna akcja meczu AP Progres przyniosła gola dla nowohutczanek.Weronika Wójcik sprytnie odnalazła się w polu karnym i dała prowadzenie swojej drużynie. Nasz zespół konsekwentnie walczył o gola i na dosłownie 1 sekundę przed końcem meczu piękną i składną akcję zespołu sfinalizowała Aleksandra Lampa dając nam remis! W drugim meczu, dziewczyny pewne swoich umiejętności wyszły powalczyć o zwycięstwo z Rysami Bukowina Tatrzańska. Tym razem mecz nie miał takiej płynności jak pierwszy. Na dodatek pechowo stracona bramka podłamał nasz zespół i finalnie skończyło się 0-2 dla „góralek”. Wszystko miało zależeć od spotkania z Wandą. Drużyna naszych przeciwniczek zdecydowanie wyżej notowana a my nie mamy nic do stracenia i dużo do zyskania. Najlepszy mecz w turnieju naszego zespołu obfitujący w wiele ładnych i składnych akcji z obu stron. Dziewczyny dają z siebie wszystko i tylko dosłownie sekunda dekoncentracji sprawia, że Wanda zdobywa bramkę i wygrywa całe spotkanie 1-0. Pech a może nauka na przyszłość… To powoduje, że nasze dziewczyny kończą zawody na 7 miejscu i przedwcześnie udają się w drogę powrotną. Patrząc jednak na umiejętności oraz wiek dziewczyn (najmłodsza drużyna turnieju) wierzymy, że już za rok uda nam się powalczyć o lepszy wynik.

Prądniczanka: Polańska – Dojka, Sieklińska, Rewers, Mucha, Lampa, Kuciel, Gretschel.