Aktualności

Dziewczyny górą!

• autor: katarzyna7, 2014-05-07 11:17

MAJ 4, 2014

W rozegranym spotkaniu, nasza drużyna piłkarska dziewcząt wygrała z UKS Jedynka/Świt Krzeszowice 6-1. W zespole szansę debiutu otrzymały młode zawodniczki z kadry Młodziczek prowadzonej przez trener Agnieszkę Dulewicz –Gabriela Karp oraz Gabriela Krawczyk. Dodatkowo z zespołu młodziczek zagrały też Martyna Małysa i Natalia Żywioł. Swój debiut, bardzo udany, zaliczyła też nowa zawodniczka seniorskiej drużyny, Alicja Pióro.

Prądniczanka przeważała wyraźnie w konfrontacji z debiutującą drużyną z Krzeszowic. Choć goście zaczynają swoją przygodę z dużym boiskiem, to widać, że z czasem w Krzeszowicach może powstać mocna ekipa. Kilka zawodniczek już dziś radziła sobie wyśmienicie na dużej płycie boiska. Prądniczanka powoli rozkręcała się, ale z minuty na minutę widać było większą dojrzałość w grze. Jak zwykle świetnie zaprezentowała się Katarzyna Kuciel (zdobyła bramkę i była zawsze groźna z piłką przy nodze) oraz Paulina Sieklińska, która dyrygowała grą drużyny i dołożyła do tego dwa trafienia. Świetne debiuty zaliczyły też młode zawodniczki z kadry Młodziczek. Najwięcej zamieszania na prawej stronie siała Gabriela Krawczyk (najmłodsza na boisku) a Gabriela Karp bez żadnej tremy radziła sobie w obronie prądniczanek. Bramki dla naszego zespołu zdobyły dodatkowo Wioleta Najduchowska, Katarzyna Rajczak, Aleksandra Lampa i Iga Gretschel. Już za tydzień nasz zespół czeka trudny mecz wyjazdowy z Rysami.

Prądniczanka: Polańska, Małysa – Eberle, Zięba, Dojka, Pióro, Twardosz, Czopek, Karp, Lampa, Sieklińska, Kwiecień, Rajczak, Krawczyk, Mucha, Drela, Najduchowska, Gretschel, Kuciel, Żywioł